Kotek Włodek z Nowej Huty – I

Jest to pierwsza część przygód Kotka Włodka, napisana w 2016 roku.

Ciepła opowieść o niezwykłym kocie, który pojawił się wśród ludzi, aby wypełnić misję – uratować zdrowie, a może nawet i życie wujka Madzi i Piotrusia. Żeby znaleźć się we właściwym miejscu o właściwej porze, kotek Włodek przemierzał przestrzenie Nowej Huty – historyczne i współczesne miejsca charakterystyczne dla tej dzielnicy. Jak to też w życiu bywa, spotkał się zarówno z życzliwością, jak i z bezmyślną brutalnością ludzi. Po 30 latach dusza kotka Włodka wcieliła się w innego kociaka, który został znaleziony na ulicy przez Szymusia i Natalkę, współczesne dzieci mieszkające w Nowej Hucie. Rozpoznany przez ich tatę oraz babcię, zamieszkał w rodzinie, dla której niegdyś wypełnił swą misję.

Historia kotka Włodka z pewnością zainteresuje i poruszy każdego malucha, a także dorosłego, który będzie mu tę opowieść czytał. Zobrazuje i ugruntuje wiedzę o tym, że zwierzęta to nasi bracia mniejsi. Uświadomi, że każda istota jest darem. Zaznajomi też z Nową Hutą, dzielnicą, w której dziecko mieszka. Gorąco polecam tę piękną, promienną, wzruszającą opowieść Iwony Gierłach.

Dr Joanna Wysiecka, Specjalista ds. Literatury dziecięcej

Jak powstawała I część przygód Kotka Włodka?

Gdy tekst już został przelany na papier. Gdy już wybrałam miejsca, które chciałabym, by zostały uwiecznione na ilustracjach, to do pracy wzięła się Lola Styrylska.

Zobaczcie sami jak powstawały pierwsze szkice i wzory postaci: